PARYŻ – Minister spraw wewnętrznych Francji powiedział w piątek, że władze bezpieczeństwa pokrzyżowały plany ataków na wydarzenia piłkarskie podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Gerald Darmanin poinformował w oświadczeniu, że 22 maja członkowie Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa Wewnętrznego aresztowali 18-letniego mężczyznę z Czeczenii pod zarzutem udziału w spisku mającym na celu atak na imprezę piłkarską odbywającą się w mieście St. Etienne, na południowy zachód od Lyonu.

Według wstępnych ustaleń mężczyzna przygotowywał atak, którego celem był stadion Geoffroy-Guichard w mieście Saint-Etienne, na którym podczas letnich igrzysk olimpijskich odbędzie się kilka meczów piłki nożnej. W oświadczeniu stwierdzono, że planowany atak został przeprowadzony przeciwko widzom i siłom policyjnym. W oświadczeniu dodano, że podejrzany „zamierzał zaatakować wydarzenia olimpijskie, aby spowodować śmierć i męczeństwo”.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu potrwają od 26 lipca do sierpnia. 11. Mecze piłki nożnej będą rozgrywane w różnych miastach Francji przed finałem na Stade de France w Paryżu.

Więcej z TIME

Source link