Senator Partii Demokratycznej, który znalazł się w trudnej sytuacji, spotkał się na Kapitolu z grupą popierającą „wstrzymanie rozbudowy zatrzymanie imigracyjne i deportacji”, a której członkowie twierdzą, że policja „zabija ludzi kolorowych” i to „często bez powodu”.

Senator Jon Tester, demokrata z Montany, zgodnie z publicznym harmonogramem senatora, spotkał się z przedstawicielami Voices for Progress 16 maja 2024 r., co jest grupą o kontrowersyjnym stanowisku w sprawie imigracji, egzekwowania prawa, systemu więziennictwa i zatrudniającą członków o radykalnych poglądach na policję i Partię Republikańską.

Nowe dane ujawniają, że na liście zatrzymanych przez ICE znajduje się 7,4 miliona migrantów, którzy nie zostali zatrzymani w wyniku otwarcia południowej granicy administracja Bidenaa stan Tester odczuł bezpośrednie skutki handlu narkotykami po zgłoszeniu 1900% wzrostu liczby zgonów z powodu przedawkowania fentanylu w Montanie w latach 2017–2023. Ponadto, według Drug Enforcement Administration, w roku kalendarzowym 2023 w Montanie skonfiskowano podobno 7,87 kilograma fentanylu, czyli 106 500 tabletek.

Pomimo bezpośredniego wpływu na Big Sky State, grupa Tester spotkała się z obrońcami „zatrzymania rozbudowy aresztów imigracyjnych i deportacji”.

TRUMP UJAWNIA DWÓCH SENATORÓW DEMOKRATYCZNYCH, KTÓRYCH BĘDZIE NA CELU PODCZAS ZAMKNIĘTEGO SPOTKANIA

Sen.  Jon Tester

Senator Jon Tester ubiega się o reelekcję w 2024 roku. (Drew Angerer)

Voices for Progress opowiada się również za „zakończeniem systemu kaucji pieniężnych”, co według Constitutional Accountability Center „może pozwolić przestępcom swobodnie się poruszać”.

Ponadto, zgodnie z informacjami na ich stronie internetowej, grupa wyraziła poparcie dla „wprowadzenia opodatkowania dla ultrabogatych” i „zakończenia dyskryminacji osób transpłciowych w opiece zdrowotnej i podczas odbywania kary pozbawienia wolności”.

Problem osadzania w więzieniach więźniów identyfikujących się jako osoby transpłciowe ze względu na swoją tożsamość płciową niedawno znalazł się w centrum uwagi na szczeblu krajowym po tym, jak biologiczny mężczyzna z Kalifornii, Tremaine „Tremayne” Deon Carroll, przeniesiony do więzienia dla kobiet ale później został usunięty z aresztu po oskarżeniu o gwałt na więźniarce.

Na pytanie o spotkanie rzecznik prasowy senator powiedział, że celem spotkania było „zapewnienie, że ultrabogaci i ogromne korporacje płacą swoją uczciwą część podatków”.

„Senator Tester spotyka się z wieloma grupami o różnych poglądach, z których wszystkie można zobaczyć w jego publicznym harmonogramie” — powiedział rzecznik Fox News Digital. „Głównym tematem spotkania senatora Testera z tą grupą było zapewnienie, że ultrabogaci i ogromne korporacje płacą swoją uczciwą część podatków”.

Sen.  Jon Tester

Senator USA Jon Tester (D-MT) rozmawia z reporterami podczas spaceru po Kapitolu 5 lutego 2024 r. w Waszyngtonie, DC Senat pracuje nad wprowadzeniem dwupartyjnego projektu ustawy o bezpieczeństwie granic i imigracji na salę obrad pod koniec tego tygodnia w celu głosowania. Ustawa, która zapewnia również finansowanie dla Ukrainy, Izraela i pomoc humanitarną dla Gazy, spotkała się z krytyką ze strony Republikanów z Izby Reprezentantów, a spiker Mike Johnson (R-LA) nazwał ją „martwą od samego początku”. (Anna Moneymaker)

Członkowie grupy, z którą spotkał się Tester, mają również indywidualne historie głośnego sprzeciwu wobec Partii Republikańskiej i egzekwowanie prawa.

Według doniesień jedna z przedstawicielek biorących udział w spotkaniu z Testerem, Bella D’Alacio, w sierpniu 2020 r. opublikowała na Instagramie zdjęcie trzymające transparent z napisem „F— Trump” i podpisem: „Mam dość widoku czarnoskórych zabijanych przez wysoce zmilitaryzowaną, niewłaściwie wyszkoloną policję”.

WRAŻLIWY SENATOR DEMOKRATYCZNY ODWRÓCIŁ SIĘ OD KOMUNIKATU PRASOWEGO GOP, CHWALĄC SIĘ WSZYSTKIMI POSIADANYMI POJAZDAMI

Prezes Voices for Progress, Sandra Fluke, również złożyła kilka oświadczeń dotyczących egzekwowania prawa, twierdząc, że funkcjonariusze „zabijają osoby kolorowe” i „często bez powodu”.

„Policja zabija osoby kolorowe częściej – i często bez powodu” – napisał Fluke w poście na X w czerwcu 2018 r.

Fluke zyskała rozgłos w 2012 r., gdy wygłosiła przemówienie przed Demokratyczną Komisją ds. Zarządzania i Polityki Izby Reprezentantów, w którym stwierdziła, że ​​Uniwersytet Georgetown, gdzie studiowała prawo, powinien zapewnić studentom środki antykoncepcyjne w ramach pomocy studenckiej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Fluke pochwalił uchwalenie w Kalifornii we wrześniu 2018 r. ustawy AB2119, podpisanej przez ówczesnego gubernatora stanu, która rozszerzyła dostęp do praktyk medycznych dostosowanych do płci dla nieletnich identyfikujących się jako osoby transpłciowe w systemie rodzin zastępczych.

Bob Fertik, prezes Democrats.com, współzałożyciel act.tv, Vote-Pro Choice, Swipe Blue i mianowany przedstawicielem Voices for Progress w publicznym harmonogramie spotkania senatora, napisał, że pro-life Republikanie są „fanatycznymi zwolennikami przymusowego porodu MAGA”.

„Nie ma rozsądnych republikanów «pro-life» – są tylko fanatyczni zwolennicy przymusowego porodu MAGA” – napisał na X w kwietniu 2023 r.

Fertik napisał również, że Trump jest „rasistą. Gwałcicielem. Faszystą. Oszustem” na X w maju 2023 r. i zamieścił zdjęcie, na którym trzyma plakat z byłym prezydentem, na którym widniał napis „zamknąć go”.Source link