Co musisz wiedzieć:

Kolejnym wyzwaniem dla Toniego Kroosa będą Mistrzostwa Europy z reprezentacją Niemiec.

Toniego Kroosa ogłosił swoje odejście z Realu Madryt po dziesięciu latach. Złamał serca tysiącom fanów, potrafił jednak pożegnać się jak najlepsi i jak nieliczni potrafią przypieczętować swoją karierę.

Jak mistrz Ligi Mistrzów, szósty w swojej historii jako zawodnik i piąty w swojej karierze merengue. Toni przekroczył linię mety na Wembley jak prawdziwa legenda futbolu.

Toniego Kroosa. mistrza z Realem Madryt

Owacje dla Toni Kroos na Wembley

On Data 1 czerwca 2024 roku zapisze się w pamięci i sercu (jeśli pozwolisz nam być banalnymi) Toniego Kroosa. Strateg, którego Real Madryt miał przez tyle lat i który przez tyle lat odpowiadał za kierowanie atakami i obroną zespołu.

Kroos wszedł na boisko jako starter, z opaską kapitańską na ramieniu, jak to robił od kilku lat i ten, którym podzielił się z kilkoma swoimi kolegami. Jak zawsze jego całe miejsce znajduje się na środku kortu i kieruje grą.

Toni Kroos, kapitan Realu Madryt
Toni Kroos, kapitan Realu Madryt / Fotografia Getty Images

W swoim ostatnim meczu wystąpił w koszulce Realu Madryt, bo po tym dniu nie pozostanie nic oprócz wielu wspomnień. I pomyśleć, że przybył do Hiszpanii po Bayernie Monachium, nie widział w nim potencjału jako postaciJak bardzo się mylili.

Pożegnanie Kroosa na zdjęciach (spróbuj nie płakać)

Dani Carvajal strzelił pierwszego gola w zwycięstwie Realu Madryt nad Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów i od razu świętowanie skupiło się na Toni Kroos, oskarżeni przez Viniciusa Jr.

Dani Carvajal i Toni Kroos świętują zdobycie gola
Dani Carvajal i Toni Kroos świętują zdobycie gola / Zdjęcia Getty

Po zwycięstwie w kieszeni i w 86. minucie był to moment, w którym Carlo Ancelotti zdecydował się dać minuty drużynie Luka Modrić zamiast Toniego. Niemiec otrzymał ogłuszającą owację od fanów na Wembley.

Chociaż wśród wszystkich swoich towarzyszy, Fede Valverde prosił o coraz większe brawa dla Toniegoktóry jest teraz jego drogim przyjacielem, ale który zawsze był jego idolem, kiedy był dzieckiem, a teraz jako profesjonalista.

Wystarczy przypomnieć ten fragment listu, który napisał do Kroosa, w którym mówi: „Kocham Cię i część tego, kim jestem, zawdzięczam Tobie”.

Zmiana Toniego Kroosa
Zmiana fotografii Toni Kroos / Getty Images

Przed odejściem i zakończeniem swojej kariery w Realu Madryt Toni oddał się swoim fanom, podziękował im za owację i Przede wszystkim poprosił zespół o większe wsparcie. To był ostatni raz, kiedy miał doświadczyć tych emocji jako „merengue”.

Uścisk Carlo Ancelottiego i Toni Kroos

Wychodząc z chaty, Carleto już czekał, aż Toni niczym dumny ojciec po raz ostatni przytuli tego, który przez tyle lat był jego uczniem. Kamery skupiły się na nich, a ten moment został uwieczniony na tym zdjęciu.

Uścisk Toni Kroos i Carlo Ancelottiego
Uścisk Toni Kroos i Carlo Ancelottiego / Fotografia Getty Images

Święto Toniego i jego ostatnia Liga Mistrzów

Rozległ się ostatni gwizdek i po stronie „Merengue” nie było już nic do świętowania. Kroos niesiony był na ramionach kolegów z drużyny aby przybliżyć go fanom, którzy świętowali jego 15. urodziny i ze smutkiem żegnali swojego idola.

Toni Kroos u szczytu chwały
Toni Kroos u szczytu świetności / Fotografia Getty Images
Toni Kroos żegna się jako mistrz
Kroos żegna się jako mistrz / Fotografia Getty Images

Liga Mistrzów według Toni Kroos

  • 23/24 Real Madryt
  • 21.22 Real Madryt
  • 17/18 Real Madryt
  • 16/17 Real Madryt
  • 15/16 Real Madryt
  • 12/13 Bayern Monachium
Ostatnia Liga Mistrzów Tony’ego Kroosa
Ostatnia Liga Mistrzów Tony’ego Kroosa / Fotografia Getty Images

Pożegnanie dwóch wielkich futbolistów

Toni Kroos nie była jedyną osobą, która się pożegnała, Marco Reusa, Ze swoją drużyną pożegnał się także najwierniejszy zawodnik Borussii Dortmund w historii. Choć w przeciwieństwie do Toni nie mógł odejść ze zwycięstwem, odszedł z gorzkim posmakiem porażki.

Chociaż jakość obu pozwoliła nam zobaczyć, jak dwaj giganci przytulają się i rozpoznają, pomijając kolor koszulki, obaj Niemcy wiedzą, co to znaczy wygrywać i cierpieć. A teraz obaj zobaczą futbol z nieznanego terenu.

Marco Reus i jego ostatni mecz z Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów
Marco Reus i Toni Kroos / Finał Ligi Mistrzów 2024 / Getty Images Photography
Marco Reus i jego ostatni mecz z Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów
Powitanie Toni Kroos i Marco Reusa / Photography Getty Images

W każdym razie, Tutaj kibice Madrytu mają pustkę i muszą pożegnać się z kolejną legendą, kolejny mistrz, kolejny idol, kolejny, który poczuł ciężar koszulki, a mimo to miał luksus zwiększania jej ciężaru przy kolejnych mistrzostwach. Prawdziwa legendajeden z tych, którymi może pochwalić się niewielu.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link