Wspinacz na górze Hood w Oregonie został uratowany w sobotę po tym, jak przeżył upadek z wysokości 700 stóp na stromej, oblodzonej drodze w pobliżu szczyt góry, powiedzieli urzędnicy.

Chris Zwierzynski, 55-latek z Arizony, wspiął się na wysokość około 11 200 stóp trasą Old Chute, „bardzo stromą trasą wspinaczkową” na południowym zboczu góry, gdy o 7:45 rano poślizgnął się i doznał ciężkich obrażeń. Biuro szeryfa hrabstwa Clackamas powiedział.

„Powierzchnia śniegu była zamarznięta, a wspinacz nie był w stanie zatrzymać upadku — spadł około 700 stóp w dół do rejonu Hot Rocks i odniósł liczne obrażenia” — dodało biuro szeryfa.

Dwóch wojskowych medyków po służbie było świadkami jego upadku i natychmiast zeszło, aby pomóc, powiedzieli urzędnicy. Dwóch strażników wspinaczkowych Mt. Hood National Forest było również w pobliżu i szybko udzieliło pierwszej pomocy rannemu wspinaczowi.

STRAŻ PRZYBRZEŻNA RATUJE 5 MĘŻCZYZN SKULONYCH NA WYWRÓCONEJ ŁODZI 11 MIL OD WYBRZEŻA FLORYDY

Ratownicy obserwują lądowanie helikoptera Gwardii Narodowej na górze

Idealne warunki pogodowe na górze pozwoliły śmigłowcowi Gwardii Narodowej na wykonanie „gorącego lądowania”. (Szeryf hrabstwa Clackamas / Ratownictwo Górskie w Portland)

Ratownicy dotarli na miejsce pobytu wspinacza tuż po godzinie 13:00 i ustabilizowali go, aby umożliwić jego transport ze zbocza góry.

A Śmigłowiec Gwardii Narodowej wykonał dramatyczne „gorące lądowanie” na odcinku góry zwanym Hogsback ze względu na doskonałe warunki lotu wokół góry. Urzędnicy stwierdzili, że idealne warunki górskie pozwoliły ratownikom znieść rannego wspinacza z góry w ciągu zaledwie sześciu godzin od jego upadku.

ratownicy zbliżają się do śmigłowca Gwardii Narodowej na górze

Władze poinformowały, że wspinacza przetransportowano z góry samolotem około sześć godzin po upadku. (Szeryf hrabstwa Clackamas / Ratownictwo Górskie w Portland)

Nie podano natychmiast żadnych informacji o stanie zdrowia wspinacza.

ratownicy zbliżają się do śmigłowca Gwardii Narodowej na górze

Wspinacz poślizgnął się podczas wspinaczki trasą Old Chute na wysokości około 11 200 stóp na górze Hood. (Szeryf hrabstwa Clackamas / Ratownictwo Górskie w Portland)

Władze ostrzegają wspinaczy, że chociaż warunki do wspinaczki w tym roku utrzymują się dłużej niż zwykle, trasy prowadzące na górę wciąż są niebezpieczne dla osób nieprzygotowanych.

MOTOCYKLISTKA ZGINĘŁA W PARKU NARODOWYM DEATH VALLEY, KOLEJNA OSOBA TRAFIŁA DO SZPITALA W TRUDNOCYFROWYCH UPAŁACH

„Mimo to wszystkie trasy w góry są techniczne i wymagają specjalistycznego przeszkolenia i sprzętu” – powiedział Mark Morford z Ratownictwo Górskie w Portland powiedział w oświadczeniu. „Wszystkie trasy stają się stopniowo trudniejsze w miarę zbliżania się do szczytu, co może wabić niedoświadczonych wspinaczy w sytuacje przekraczające ich umiejętności”.

Morford powiedział, że wszyscy potencjalni wspinacze Zaleca się, aby osoby wspinające się odbyły odpowiednie szkolenie w organizacji takiej jak Mazamas lub aby wspinały się pod opieką wykwalifikowanego przewodnika.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Góra Hood znajduje się około 50 mil na południowy wschód od Portland i wznosi się na wysokość 11 249 stóp.Source link