Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz konto BEZPŁATNIE, aby kontynuować czytanie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Mówi się, że córka księżniczki Anny martwiła się obowiązkami rodziny królewskiej jeszcze zanim matriarcha musiała odsunąć się od pracy z powodu kontuzji związanej z jazdą konną.

24 czerwca pałac ogłosił, że 73-latka doznała niewielkich obrażeń i wstrząsu mózgu po incydencie w posiadłości Gatcombe Park w południowo-zachodniej Anglii. Jej zespół medyczny stwierdził, że obrażenia głowy były zgodne z uderzeniem głową lub nogami konia.

Doniesiono, że Anne doznała czasowej utraty pamięci. Fox News Digital zwróciło się do Pałacu Buckingham o komentarz.

KSIĘŻNICZKA ANNA OPUSZCZA SZPITAL, WRACA DO DOMU PO WSTRZĄSIENIU MÓZGU W WYNIKU INCYDENTU ZWIĄZANEGO Z KONIEM

Księżniczka Anna i Zara Tindall ubrane na czarno i wyglądające poważnie.

„Kiedy Zara zobaczyła swoją matkę leżącą w szpitalnym łóżku cierpiącą na poważny wstrząs mózgu i utratę pamięci, zrozumiałe było, że była wstrząśnięta” – powiedział Christopher Andersen, autor „Króla” w wywiadzie dla Fox News Digital. (Owen Humphreys-WPA Pool/Getty Images)

„Przez ostatnie kilka lat Zara Tindall martwiła się, że pałac zbyt mocno polega na jej siedemdziesięcioletniej matce” – powiedział Christopher Andersen, autor „Król,” poinformował Fox News Digital.

„Ona ma rację” – powiedział Andersen. „Księżniczka Anna jest rutynowo opisywana jako najbardziej pracowita członkini rodziny królewskiej, mająca na koncie 457 zobowiązań w zeszłym roku. Zawsze była czule postrzegana jako niewyczerpana – wręcz niezwyciężona. Kiedy Zara zobaczyła swoją matkę leżącą w szpitalnym łóżku cierpiącą na poważny wstrząs mózgu i utratę pamięci, zrozumiałe było, że była wstrząśnięta”.

„Ponieważ zarówno król Karol, jak i księżna Kate zmagają się w tym samym czasie z rakiem, trudno oprzeć się wrażeniu, że rodzina królewska rozpada się fizycznie” – podzielił się Andersen.

Zara Tindall w kombinezonie z denimu i białej torebce, ze złotym krzesłem i czarnymi okularami przeciwsłonecznymi

Zara Tindall opuszcza szpital Southmead w Bristolu, gdzie leczono księżniczkę królewską po tym, jak „doznała drobnych obrażeń i wstrząsu mózgu” w wyniku incydentu na terenie posiadłości Gatcombe Park. (Ben Birchall/PA Images za pośrednictwem Getty Images)

„Uraz księżniczki Anny tylko podkreśla to postrzeganie. Oznacza to, że coraz większa odpowiedzialność będzie spadać na barki księcia Williama i królowej Camilli. Należy pamiętać, że królowa kończy 77 lat w przyszłym tygodniu, a król Karol słusznie obawia się, że cały ten stres odbija się również na jej zdrowiu”.

„Może spaść tylko tyle butów, zanim instytucja monarchii zacznie wyglądać okropnie chwiejnie” – dodał Andersen.

Komentarze Andersena pojawiły się wkrótce po tym, jak według doniesień dokonano aktualizacji w sekcji The Royal Diary na stronie internetowej rodziny królewskiej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NEWSLETTERA ROZRYWKOWEGO

Zara Tindall uśmiecha się ubrana w białą sukienkę garniturową, siedząc obok swojej matki w królewskim powozie.

Podobno harmonogram księżniczki Anny został zmieniony, aby dostosować go do jej rekonwalescencji. Widać ją tutaj podczas tegorocznego Royal Ascot w czerwcu z córką Zarą Tindall. (Samir Hussein/WireImage/Getty Images)

Royal Diary podkreśla harmonogram oficjalnych zobowiązań rodziny królewskiej. Aktualizacje są publikowane z tygodniowym wyprzedzeniem.

„Pamiętnik na stronie internetowej @RoyalFamily został zaktualizowany i usunięto z niego informację o zaręczynach księżniczki Anny w przyszłym tygodniu, ponieważ wciąż dochodzi ona do siebie po wypadku, do którego doszło w zeszłym miesiącu” Rodzina Gerta zgłoszono.

Według Czasopismo PeopleNastępny zaplanowany rejs Anne odbędzie się w dniach 15 i 16 lipca. Oczekuje się, że odwiedzi statek NLV Pharos u zachodniego wybrzeża Szkocji jako patronka Northern Lighthouse Board.

Zara Tindall ubrana w niebieską sukienkę-płaszcz i pasującą do niej czapkę, stoi obok księżniczki Anny, która ma na sobie brązowy płaszcz i futrzaną czapkę.

Osoba z wewnątrz twierdziła dla OK! Magazine, że uraz księżniczki Anny pozostawił jej jedyną córkę „wstrząśniętą do głębi”. (Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Źródło wcześniej podało: OK! magazyn że obrażenia Anny wstrząsnęły jej córką do głębi.

„Rozpaczliwie ma nadzieję, że to wspomnienie (strata) jest tymczasowe” – twierdzi źródło. „To był ogromny sygnał ostrzegawczy dla wszystkich w rodzinie i słusznie są zrozpaczeni”.

Portal odnotował, że Anna została wypisana ze szpitala 28 czerwca. Oczekuje się, że księżniczka całkowicie wyzdrowieje, jednak szczegóły dotyczące jej oficjalnego powrotu do obowiązków królewskich nie są jasne.

PODOBA CI SIĘ TO, CO CZYTASZ? KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ WIADOMOŚCI Z ROZRYWKI

Księżniczka Anna w mundurze jadąca konno.

Na zdjęciu widać księżniczkę Annę podczas parady Trooping the Colour 15 czerwca 2024 r. w Londynie w Anglii. (Karwai Tang/WireImage/Getty Images)

„Księżniczka Anna jest bardzo wytrwała i będzie zdecydowana wrócić do pracy tak szybko, jak to możliwe, stosując się jednocześnie do zaleceń swojego zespołu medycznego” – powiedział Fox News Digital ekspert ds. rodziny królewskiej Ian Pelham Turner.

„Z pewnością tak jest” spowodował problemy dla rodziny królewskiej ponieważ Anna ma przerażający rekord w liczbie wydarzeń, w których uczestniczy każdego roku”, powiedział Pelham Turner. „To po prostu kolejny ból głowy dla króla Karola, który próbuje stworzyć swoją wersję odchudzonej monarchii, jednocześnie obejmując wszystkie wydarzenia z pamiętnika każdego roku”.

„Słyszeliśmy, że księżniczka Anna jest na dobrej drodze do powrotu do zdrowia” – dodał Pelham Turner.

Mąż księżniczki Anny wysiadający z ciemnego samochodu.

Wiceadmirał Sir Timothy Laurence, którego widać na zdjęciu podczas wizyty u księżniczki Anny w szpitalu, przekazał krótkie informacje życzliwym osobom. (Ben Birchall/PA Images za pośrednictwem Getty Images)

Mąż księżniczki Royal, wiceadmirał sir Timothy Laurence, wcześniej przekazał krótką informację życzliwym osobom.

„Ona wraca do zdrowia, dziękuję” – powiedział Laurence, cytowany przez magazyn People. „Jesteśmy oboje głęboko wdzięczni zespołowi medycznemu i personelowi pomocniczemu szpitala za ich fachową opiekę — i służbom ratunkowym, które były tak wspaniałe na miejscu zdarzenia”.

„Jesteśmy oboje głęboko poruszeni wszystkimi miłymi wiadomościami, które otrzymaliśmy od tak wielu osób z bliska i daleka. To wiele znaczy” – dodał.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Król Karol III i księżniczka Anna ubrani w mundury wojskowe

Księżniczka Anna jest uznawana za prawą rękę swojego brata, króla Karola. (Zdjęcie AP/Kirsty Wigglesworth)

Wideo udostępnione na X przez Chrisa Shipa z ITV pokazało 69-latka mówiącego reporterom: „Ona jest w porządku. Powoli, ale pewnie”.

Wypadek ten jest najnowszym problemem zdrowotnym, jaki dotknął dynastię Windsorów w ostatnich miesiącach, zarówno króla (w wieku 75 lat), jak i Żona księcia Williama, Kate Middleton, poddawany leczeniu raka. To nadwyrężyło zdolność rodziny królewskiej do utrzymania pełnego harmonogramu publicznych wystąpień, ponieważ Anna i królowa Camilla podjęły się większej liczby zobowiązań, podczas gdy Karol i Kate, 42 lata, wzięli urlop, aby skupić się na swoim zdrowiu.

W wyniku odniesionych obrażeń Anna zmuszona była odwołać swój udział w oficjalnej kolacji wydanej na cześć cesarza Japonii.

Koń księżniczki Anny przeskakuje przez płot na czarno-białym zdjęciu.

Księżniczka Anna jest znaną jeździeczką. (Cassidy i Leigh/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images)

Księżniczka, słynna jeździeczka, 15 czerwca wsiadła na konia, aby wziąć udział w Trooping the Colour. kiedy jechała obok Williama i Książę Edward. Wideo, które stało się viralem na X, pokazało, jak mistrzowsko prowadzi konia, gdy ten zaczyna się trząść podczas parady wojskowej w Londynie.

Do sporządzenia niniejszego raportu przyczyniła się agencja Associated Press.Source link