Co musisz wiedzieć:

Według Happy City Index 2024 Cancún i CDMX należą do najszczęśliwszych miast na świecie, choć nie znajdują się w pierwszej setce.

Jeśli w ostatnich miesiącach z jakiegoś powodu czułeś się smutny i planujesz wkrótce wziąć urlop, być może powinieneś wziąć to pod uwagę wyniki Happy City Index 2024, który umieścił dwa miasta w Meksyku wśród najszczęśliwszych na świecie… Czy masz pojęcie, co to jest?

Dwa miasta w Meksyku wśród najszczęśliwszych

Jak już powiedzieliśmy tutaj, Indeks Szczęśliwych Miast 2024 opublikowało nowy ranking najszczęśliwszych miast świata i oczywiście nie mogło zabraknąć miast w Meksyku. Jeden z centrum kraju i drugi dalej na południe. Czy zgadniesz, które to są?

przód-zimno-Cancun-Boże Narodzenie
Zdjęcie: Elizabeth Ruiz-Cuartoscuro.

Według tegorocznego rankingu jedna z najszczęśliwszych metropolii na świecie W kategorii „Miasta z Brązu” znalazło się dwóch Meksykanów.. W przypadku tej listy bierze się pod uwagę kilka rzeczy, zawsze biorąc pod uwagę jakość życia mieszkańców i różnorodność ludzi mieszkających w metropoliach.

Cancun i CDMX najszczęśliwsze w kraju

Jako pierwsze w Happy City Index 2024 znalazło się Cancún, położone na półwyspie Jukatan. Tak, na 209. miejscu plasuje się Cancún z wynikiem 1275,2o czym wielu wie, Jest to jedno z najważniejszych miejsc turystycznych w kraju, zarówno ze względu na piękne plaże, jak i gastronomię i życie nocne..

Z drugiej strony CDMX zajmuje 231. miejsce z wynikiem 1233,2biorąc pod uwagę takie czynniki, jak rząd, gospodarka i inne.

Noc Muzeów w najbliższą sobotę 18 maja 2024 r.
Fot. CDMX Ministerstwo Kultury

To też trzeba wziąć pod uwagę Miasto Meksyk jest jednym z głównych celów turystycznych dla turystów zagranicznychalbo ze względu na historyczne i tradycyjne miejsca, takie jak Historyczne Centrum, albo na posiadanie kilku najważniejszych hoteli w kraju, a także bycie jedną ze stolic z największą liczbą muzeów na świecie, nie zapominając o pysznym jedzeniu z różnymi restauracjami dla każdego gustu.

Najszczęśliwsze miasta na świecie

Jak powiedzieliśmy powyżej, Happy City Index 2024 przyjmuje różne standardy, takie jak edukacja, polityki włączające, gospodarka, mobilność, ochrona środowiska, dostęp do terenów zielonych i innowacyjność w politykach lokalnych.

W tym sensie, 10 najszczęśliwszych miast tego rokuw kategorii „Złote Miasta” uplasowały się:

  • Aarhus, Dania
  • Zurych, Szwajcaria
  • Berlin, Niemcy
  • Göteborg, Szwecja
  • Amsterdam, Holandia
  • Helsinki, Finlandia
  • Bristol, Wielka Brytania
  • Kopenhaga, Dania
  • Genewa, Szwajcaria
  • Monachium, Niemcy

Jak ty to widzisz? Czy zgadzają się z tym rankingiem, czy też uważają, że inne miasta w Meksyku powinny się tam znaleźć, czy też nie powinny się tam znaleźć.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link