Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Z Krajowa Konwencja Republikanów Rozpoczęcie kampanii wyborczej w Milwaukee w stanie Wisconsin zaplanowano na pięć dni, a spekulacje na temat kandydata na wiceprezydenta, którego wyznaczył były prezydent Trump, są coraz głośniejsze.

Źródła w Orbita polityczna Trumpa poinformuj Fox News i inne organizacje informacyjne, że trzy nazwiska są brane pod uwagę na szczycie krótkiej listy kandydatów Partii Republikańskiej na prezydenta.

Są to gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum oraz senatorowie JD Vance z Ohio i Marco Rubio z Florydy.

Były prezydent w wywiadzie udzielonym w środę w programie „The Brian Kilmeade Show” w radiu Fox Radio wykluczył swoich głównych kandydatów.

TRUMP DAJE WAŻNĄ WSKAZÓWKĘ W SPRAWIE WYBORU WICEPREZYDENTA

Donald Trump utrudnia życie swoim głównym kandydatom na wiceprezydenta

Republikański kandydat na prezydenta, były prezydent Donald Trump, uśmiecha się podczas wiecu wyborczego w Trump National Doral Miami, wtorek, 9 lipca 2024 r., w Doral na Florydzie. (AP Photo/Marta Lavandier) (AP Photo/Marta Lavandier)

Trumpa przesłuchano następnego ranka po tym, jak był gwiazdą wiecu w swoim klubie golfowym Doral pod Miami na Florydzie, gdzie Rubio zwrócił się do tłumu wcześniej w programie.

„Marco był wczoraj świetny, bardzo popularny” – powiedział Trump Kilmeade z Fox News.

Rubio i Trump wielokrotnie wymieniali się poglądami podczas kontrowersyjnych prawyborów prezydenckich Partii Republikańskiej w 2016 r., ale senator stał się silnym sojusznikiem Trumpa w Białym Domu.

TRUMP I JEGO SOJUSZNICY PODNOSZĄ GŁOŚNOŚĆ NA BIDENA PO TYM, JAK ZNISZCZYŁ SIĘ PO DEBACIE

Jednak zarówno Trump, jak i Rubio mieszkają na Florydzie, a 12. poprawka do Konstytucji stanowi, że kandydaci na prezydenta i wiceprezydenta startujący z tej samej listy wyborczej „nie mogą być mieszkańcami tego samego stanu co oni sami”.

Senator Marco Rubio z Florydy jest uważany za faworyta na stanowisko wiceprezydenta u boku Trumpa

Senator Marco Rubio, Republikanin z Florydy, przybywa, aby przemówić przed republikańskim kandydatem na prezydenta, byłym prezydentem Donaldem Trumpem, na wiecu wyborczym w Trump National Doral Miami, wtorek, 9 lipca 2024 r., w Doral na Florydzie. (Rebecca Blackwell/AP Photo)

Zapytany, czy kwestia miejsca zamieszkania jest dla Rubia czynnikiem decydującym, Trump odpowiedział, że nie.

„Ale to komplikuje sprawę. Wiesz, robisz to i to komplikuje sprawę. Są ludzie, którzy nie mają takich komplikacji” – dodał były prezydent.

Trzykrotne użycie przez Trumpa słowa „skomplikowany” w jego odpowiedzi może potencjalnie okazać się znaczące.

Burgum jest głównym zwolennikiem Trumpa od czasu, gdy gubernator poparł byłego prezydenta w styczniu, miesiąc po tym, jak zakończył on swoją kampanię prezydencką w Białym Domu.

„Myślę, że Doug jest świetny” – powiedział Trump powiedział o Burgumie.

Burgum popiera Trumpa

Były prezydent Donald Trump słucha przemówienia gubernatora Dakoty Północnej Douga Burguma podczas „wiecu popierającego prawybory” w Indianoli w stanie Iowa, 14 stycznia 2024 r. (Christian Monterrosa/AFP przez Getty Images)

Ale zapytany o zakaz aborcji po 6 tygodniach w Północnej Dakocie, który gubernator podpisał w zeszłym roku, Trump powiedział, że „to trochę problem”.

Trump, który rozgniewał niektórych konserwatystów społecznych i ewangelicznych liderów swoim sprzeciwem wobec proponowanego federalnego zakazu aborcji, powiedział, że prawo Dakoty Północnej jest „dość surowym zakazem”.

Jednak Burgum wielokrotnie powtarzał w ostatnich wywiadach, że kwestia aborcji powinna być pozostawiona stanom, co stawia go w zgodzie z Trumpem.

Vance jest jednym z głównych sojuszników Trumpa w Senacie i jest uważany za wschodzącą gwiazdę wśród lojalistów i zwolenników kręgu MAGA byłego prezydenta.

Jednak w raporcie opublikowanym we wtorek na stronie internetowej o konserwatywnych poglądach Bastion zasugerował, że z uwagi na doniesienia o niechęci Trumpa do zarostu, broda Vance’a może stanowić potencjalny problem.

Były prezydent USA Donald Trump i kandydat Partii Republikańskiej do Senatu USA JD Vance

Były prezydent Donald Trump i ówczesny kandydat Partii Republikańskiej do Senatu USA JD Vance pozdrawiają zwolenników podczas wiecu na międzynarodowym lotnisku w Dayton 7 listopada 2022 r. w Vandalii w stanie Ohio. (Drew Angerer/Getty Images)

Zapytany o raport, Trump powiedział: „Nie. Nigdy o tym nie słyszałem”.

„Wygląda dobrze” – powiedział Trump o Vance’ie. „Wygląda jak młody Abraham Lincoln”.

Trump powiedział Kilmeade’owi, że jeśli chodzi o jego decyzję, „myślę, że jestem już całkiem zdecydowany”.

Jeśli chodzi o termin, Trump powtórzył: „Chciałbym to zrobić podczas konwencji. Wiecie, dawniej robili to podczas konwencji i sprawiało to, że konwencja była naprawdę ekscytująca. Więc zobaczymy”.

HALEY WZYWA SWOICH DELEGATÓW DO WSPARCIA TRUMPA

Trump został przesłuchany rano po tym, jak była ambasador ONZ i była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley zwolniła wszystkich delegatów na konwencję w przyszłym tygodniu i wezwała ich do poparcia byłego prezydenta.

„Konwencja nominacyjna to czas na jedność Republikanów” Haley powiedziała w oświadczeniu we wtorek. „Zachęcam moich delegatów do poparcia Donalda Trumpa w przyszłym tygodniu w Milwaukee”.

Nikki Haley ogłasza zawieszenie kampanii prezydenckiej

Była gubernator Karoliny Południowej i była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley ogłasza zawieszenie swojej republikańskiej kampanii prezydenckiej w Charleston w Karolinie Południowej, 6 marca 2024 r. (Brian Snyder/Reuters)

Haley wypuściła swoją kampania prezydencka w lutym ubiegłego roku, stając się pierwszym poważnym kandydatem, który rzucił wyzwanie Trumpowi, który ogłosił swoją kandydaturę trzy miesiące wcześniej. Była ostatnią rywalką Trumpa, walcząc z byłym prezydentem w kontrowersyjnym starciu dwóch kandydatów od prawyborów w New Hampshire pod koniec stycznia do Super Tuesday na początku marca, zanim wycofała się.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Haley nie planuje udziału konwencja w przyszłym tygodniupowiedzieli współpracownicy stacji Fox News.

„Nie została zaproszona i jest z tym w porządku” – powiedział asystent Haley, Chaney Denton. „Trump zasługuje na konwencję, jakiej chce. Dała jasno do zrozumienia, że ​​na niego głosuje i życzy mu wszystkiego najlepszego”.

Zapytany przez Kilmeade’a, czy chciałby, aby Haley wzięła udział w konwencji, Trump odmówił, mówiąc: „Nie wiem. Przyjrzę się temu”.

Dodał jednak: „Było tam dużo złej krwi i ona została tam za długo”.

Wskazując na innego byłego rywala nominacyjnego, gubernatora Florydy Rona DeSantisa, który opuścił wyścig trzy dni przed prawyborami w New Hampshire, Trump powiedział: „DeSantis opuściła wyścig tuż po Iowa. Powinna była opuścić wyścig tuż po Iowa”.

„Ona po prostu nie chciała odejść” – dodał Trump. „Jej błędem było to, że kontynuowała”.

Najnowsze aktualności z kampanii wyborczej 2024 r., ekskluzywne wywiady i wiele więcej znajdziesz w naszym centrum wyborczym Fox News Digital.Source link