Co musisz wiedzieć:

Carlos Sainz nie ma mandatu na rok 2025, ponieważ Ferrari ustąpiło miejsca Lewisowi Hamiltonowi.

Gunther Steiner nie cieszy się z odnowienia umowy Checo Péreza w Red Bullu. Według byłego szefa Haas, Najlepszą opcją dla „Byków” jest podpisanie kontraktu z Carlosem Sainzem, bo w ten sposób miałbym wystarczająco silny duet, aby stawić czoła walce Ferrari i McLarena.

Co więcej, zdaniem Steinera, Alex Albon był lepszą opcją, Jednak wraz z odnowieniem umowy z Williamsem możliwości Christiana Hornera i firmy zostały zredukowane jedynie do Sainza.

Czech Péres na GP Monako
Czech Péres na GP Monako

Guenther nie wierzy, że Checo jest dobrą opcją dla Red Bulla

Steiner przestał być szefem Haasa z początkiem 2024 roku, choć nadal jest bardzo świadomy tego, co dzieje się w „Wielki cyrk”Cóż, teraz tak jest międzynarodowy analityk telewizyjny i felietonista F1dlatego nadal widujemy go na wyścigach, a także słuchamy jego opinii.

I właśnie jedna z tych opinii była skierowana pod adresem wiadomości Red Bulla. Dla Guenthera Chequito nie jest złym kierowcą, jednak na tym etapie sezonu co Red Bull potrzebuje silnego partnera, który nie pozostawi Maxa Verstappena samego w walce z Ferrari i McLarenem.

„Czeski oczywiście nie jest zły, ale inne są bardzo blisko”

Guenther Steiner o Checo Pérezie

Przykładowo Carlos Sainz wygrał Grand Prix Australii, Lando Norris zwyciężył w Miami, a Charles Leclerc odniósł zwycięstwo w Monako, natomiast Checo nie udało się jeszcze wygrać: „Charles Leclerc i Carlos Sainz wygrali, a McLaren ma Oscara Piastriego, który w Monako zajął drugie miejsce i spisał się fantastycznie. Nie ma już żadnych wątpliwości co do Lando Norrisa”Steiner wyjaśnił.

Checo Péreza w Monako
Checo Pérez w Monako / Fotografia @SChecoPerez

Chociaż wyniki Checo nie są aż tak złe. W ośmiu wyścigach; 3 drugie miejsca, 1 trzecie miejsce, 1 czwarte miejsce, 1 piąte miejsce, 1 ósme miejsce i tylko jedno porzucenie.

  • 3 | 2. miejsca
  • 1 | 3 miejsce
  • 1 | 4. miejsce
  • 1 | 5 miejsce
  • 1 | 8 miejsce
  • 1 | Porzucenie

Problemy w RB20 wpłynęły na jego wynikiponieważ na początku sezonu był bardzo silny, dlatego konieczne jest naprawienie problemów z równowagą, które przysporzyły zespołowi tyle bólu głowy, aby odzyskać Chequito.

Memy porzucenia Checo Péreza

Zdaniem Steinera najlepszym kandydatem jest Carlos Sainz

Guenther zapewnia, że ​​przedłużenie umowy Alexa Albona z Williamsem zamknęło opcje Red Bulla, ponieważ Tajlandia był mocnym kandydatem na ponownego członka drużyny Maxa: „Alexander Albon był opcją, teraz podpisał kontrakt z Williamsem. Teraz, gdy Red Bull nie ma już znaczącej dominacji, naprawdę potrzeba dwóch kierowców, aby zdobywać punkty.

Choć dokładnie w 2021 roku Checo przyszedł do zespołu, aby zastąpić Albona, który nie mógł sprostać oczekiwaniom zespołu, więc też nie był to taki bezpieczny zakład.

Carlos Sainz nadal nie ma zespołu na sezon 2025, a występy w Ferrari czynią go mocnym kandydatem na Steinera: „Być może Red Bull zmieni zdanie, ale poza Carlosem jest naprawdę kilka innych opcji”

W jaki sposób sankcje nałożone przez Carlosa Sainza podczas GP Francji przynoszą korzyści Checo Pérezowi?
Carlos Sainz i Checo Pérez / Fotografia Getty Images

Obecny kontrakt Chequito z Red Bullem wygasa z końcem sezonu 2024, a jego przedłużenie nie zostało jeszcze potwierdzone. Choć krążą pogłoski Z PaddockuNa nieszczęście dla niektórych oficjalne ogłoszenie zostanie ogłoszone przed Grand Prix Kanady, dlatego należy zachować szczególną ostrożność w nadchodzących dniach, ponieważ kilku krytyków Guadalajary będzie zaskoczonych.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link