Według czwartkowego sondażu ABC News i Washington Post, zdecydowana większość Amerykanów, w tym większość jego zwolenników, chce, aby prezydent Biden wycofał się z wyścigu.

Aż 67% respondentów uważa, że ​​Biden powinien wycofać się z wyścigu, a 85% uważa, że ​​jest za stary, aby pełnić drugą kadencję. Tymczasem 60% respondentów stwierdziło również, że były prezydent Trump jest za stary, aby pełnić drugą kadencję, w porównaniu z 44% wiosną 2023 r.

Wśród Demokratów i wyborców, którzy stwierdzili, że skłaniam się ku Demokratom, 62% uważa, że ​​Biden musi wycofać się z wyścigu. Nawet wśród samozwańczych zwolenników Bidena, 54% uważa, że ​​musi wycofać się.

Mimo to sondaż wykazał, że Biden i Trump mają praktycznie taki sam wynik, mimo braku poparcia wśród wyborców zaufanie do Bidena, 46% stwierdziło, że zagłosowałoby na obecnego prezydenta, a 47% – że popiera Trumpa.

BIDEN „PRACUJE NA TELEFONACH”, WALCZĄC O URATOWANIE SZANS NA REELEKCJĘ, GDY DEMOKRACI ZACZYNAJĄ POWRACAĆ DO JEGO OBOZU

Biden na szczycie NATO

Według czwartkowego sondażu ABC News i Washington Post, zdecydowana większość Amerykanów, w tym większość jego zwolenników, chce, aby prezydent Biden wycofał się z wyścigu. (Zdjęcie AP/Evan Vucci)

Sondaż wykazał lepsze wyniki dla Demokratów, gdyby wiceprezydent Kamala Harris zastąpiła Bidena jako kandydatka partii. Sondaż wykazał 49% poparcia dla Harris i 46% poparcia dla Trumpa.

BIDEN WYGŁASZA MOCNE PRZEMÓWIENIE, W KTÓRYM CHWALI NATO WŚRÓD PYTAŃ O ZDROWIE I OBAW DEMOKRATÓW

Czwartkowe badanie przeprowadzono online za pośrednictwem opartego na prawdopodobieństwie Ipsos KnowledgePanel w dniach 5-9 lipca. Badanie przeprowadzono w języku angielskim i hiszpańskim, a objęło ono 2431 dorosłych Amerykanów. Ankieta reklamuje margines błędu wynoszący 2%.

Donald Trump przybywa do Trump Tower po uznaniu go za winnego

Według najnowszego sondażu ABC News i Washington Post, były prezydent Trump (na zdjęciu) i prezydent Biden mają remis w wyścigu prezydenckim. (Felipe Ramales dla Fox News Digital)

Sondaż przeprowadzono, gdy Biden mierzył się z rosnącą liczbą odejść od demokratycznych ustawodawców i swojej klasy darczyńców. Kilku ustawodawców Izby Reprezentantów wezwało go do ustąpienia, a pierwszy demokratyczny senator, Peter Welch z Vermont, zrobił to samo w środę.

Tymczasem znany aktor George Clooney stanął na czele ucieczki najważniejszych darczyńców i osób wpływowych, publikując w środę artykuł w New York Times, w którym stwierdził, że nie ma zaufania do zdolności Bidena do sprawowania urzędu na drugą kadencję.

SZCZYT NATO W DC JEST „POWAŻNYM” MOMENTEM PRZEŁOMOWYM DLA BIDENA, PODCZAS GDY KONTROLA PRZYDATNOŚCI DO OBEJMOWANIA URZĘDU SIĘ ZASILA

George Clooney i prezydent Biden

Znany aktor George Clooney (po lewej) poprowadził w środę falę odpływu najważniejszych darczyńców i osób wpływowych, publikując artykuł, w którym stwierdził, że nie ma zaufania do zdolności prezydenta Bidena do sprawowania urzędu na drugą kadencję. (Getty Images)

Biden poprowadzi swoją pierwszą konferencję prasową od czasu debaty w czwartek wieczorem w ramach Szczyt NATO w Waszyngtonie

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Biden obiecał pozostać w wyścigu, mimo rosnących obaw i apeli o wycofanie się i pozwolenie, aby inny kandydat zmierzył się z Trumpem.

„Było wiele spekulacji: Co zrobi Joe? Czy zostanie w wyścigu? Czy odpadnie? Co zrobi?” powiedział Biden w piątek w przemówieniu w Madison w stanie Wisconsin. „Cóż, oto moja odpowiedź: będę kandydował i znów wygram”.Source link