PORTLAND, Oregon (MONETA) — W związku z próbą połączenia sieci sklepów spożywczych Kroger i Albertsons, reakcje na proponowaną sprzedaż setek sklepów w regionie Pacyfiku Północno-Zachodniego w ramach planowanej ogólnokrajowej wyprzedaży aktywów są mieszane.

Przywódcy związkowi, którzy reprezentują pracowników sklepów spożywczych w Oregonie i Waszyngtonie, mają różne opinie na temat tego, jak fuzja może wpłynąć na pracowników. Podczas gdy rzecznik Kroger powiedział KOIN 6 News, że są zobowiązani do zapewnienia, że ​​sklepy pozostaną otwarte po potencjalnej sprzedaży C&S Wholesale Grocers z siedzibą w New Hampshire i utrzymania zatrudnienia wielu tych samych pracowników pierwszej linii, nie wszyscy są przekonani, że taki będzie wynik.

Łącznie 186 sklepów Kroger i Albertsons w Oregonie i Waszyngtonie może zostać sprzedanych nowej firmie, co stanowi część 579 sklepów w całym kraju za proponowaną kwotę 2,9 miliarda dolarów za sprzedaż C&S. W Oregonie może zostać sprzedanych 62 sklepy, a w Waszyngtonie 124 sklepy oraz centrum dystrybucyjne.

Tom Geiger, rzecznik prasowy WFCW 3000 w Waszyngtonie, powiedział, że obawia się, iż tego rodzaju fuzja może skutkować redukcją miejsc pracy, pomimo złożonych obietnic.

„Reprezentujemy ponad 25 000, prawie 30 000 pracowników sklepów spożywczych w stanie Waszyngton” – powiedział Geiger. „Faktem jest, że taka sprzedaż naraziłaby ich miejsca pracy na niebezpieczeństwo”.

Geiger dodał, że związek „krytykuje C&S jako spółkę wyzbywalną” i że „nie uważa jej za dobrego operatora”.

Tymczasem Miles Eshaia, rzecznik UFCW 555 w Oregonie, powiedział, że ich związek ma przeciwne zdanie.

„Patrzyliśmy na to jako na coś w rodzaju, no cóż, jeśli nie dla nich, to dla kogo?” powiedziała Eshaia. „I nikt tak naprawdę nie ma odpowiedzi na to pytanie. Więc wyszliśmy, opowiadając się za fuzją”.

Eshaia dodał, że związek spotkał się z C&S, aby porozmawiać o planie sprzedaży, mówiąc, że byli „zadowoleni” z rozmowy i że firma z Wschodniego Wybrzeża „naprawdę polubiła biznes spożywczy”.

Choć zarówno C&S, jak i Kroger zadeklarowały, że nie zamkną żadnej swojej placówki w wyniku fuzji, nie wszyscy są w tej kwestii optymistami.

„Mówi się, że w wyniku fuzji nie będzie żadnych zamknięć sklepów” – powiedział Geiger. „Nigdy nie mówią, że nie będzie żadnych zamknięć sklepów, prawda?”

Wszystko to nastąpiło po tym, jak Kroger i Albertsons pierwotnie zaproponowali sprzedaż tylko 413 sklepów C&S w zeszłym roku za 1,9 miliarda dolarów. Jednak Federalna Komisja Handlu USA pozwała w lutym, aby zablokować fuzję o wartości 24,6 miliarda dolarów. Nie jest jasne, czy nowa propozycja zadowoli regulatorów i pozwoli na kontynuację fuzji. ​​Wyznaczono rozprawę w sądzie federalnym w Oregonie na 26 sierpnia.Source link