Gwiazda serialu Blackpink, Jennie, przeprosiła po tym, jak nagranie, na którym widać, jak pali papierosy elektroniczne w pomieszczeniu zamkniętym, wywołało ogromne oburzenie w Korei Południowej.

Gwiazda K-popu wypuściła kłąb dymu, co wywołało falę krytyki, ponieważ dym dmuchnął w twarz jej wizażyście.

„Czy trzeba się kształcić w zakresie podstawowych manier?” – głosi popularny komentarz na YouTube.

Jej wytwórnia OA Entertainment przeprosiła „wszystkich, którzy poczuli się niekomfortowo z powodu działań Jennie” i jej „rozczarowanych” fanów. Gwiazda przeprosiła również pracowników, „którzy mogli zostać dotknięci”, powiedziała wytwórnia.

„Jennie przyznaje się do błędu i głęboko żałuje, że paliła e-papierosy w pomieszczeniu zamkniętym, co spowodowało niedogodności dla personelu” – dodano.

Południowokoreańskie gwiazdy nie są obce intensywnej kontroli. Kraj wymaga od nich ścisłych standardów moralnych i behawioralnych, a żaden błąd nie pozostaje niezauważony.

Teraz usunięty moment był częścią filmu opublikowanego na oficjalnym kanale Jennie na YouTube. Szybko rozprzestrzenił się wśród ponad 10 milionów subskrybentów i dalej.

„Nie chodzi o palenie. Dmuchanie dymem w twarz personelu w środku – to po prostu niegrzeczne” – głosi jeden z najlepszych komentarzy na YouTube na kanale medialnym.

Inny mówi: „Nawet palacze wiedzą, że nie dmuchasz dymem w twarz swoim przyjaciołom. Robisz to tylko wtedy, gdy naprawdę nie obchodzą cię ludzie wokół ciebie”.

Palenie tytoniu i waporyzacja w pomieszczeniach zamkniętych są w Korei Południowej zabronione i podlegają karze grzywny w wysokości do 100 000 ₩ (72 USD, 56 GBP).

W tym przypadku jednak Jennie — której pełne imię brzmi Jennie Kim — mogła nie wapować w Korei Południowej. Niektóre relacje sugerują, że film został nakręcony we Włoszech, gdzie wapowanie w zamkniętych przestrzeniach publicznych jest zakazane. Jednak agencja Jennie nie wyjaśniła, gdzie ona wówczas przebywała.

Mimo to pewien wściekły Koreańczyk z Południa zażądał wszczęcia śledztwa przez ambasadę swojego kraju we Włoszech oraz ministerstwo spraw zagranicznych w Seulu.

Jennie nie jest pierwszą południowokoreańską gwiazdą, która spotkała się z krytyką z powodu palenia.

Doh Kyung-soo, wokalista popularnego K-popowego boysbandu EXO i Haechan, piosenkarz w zespole NCT, ściągnęli na siebie sporo krytyki, gdy zostali przyłapani na paleniu w pomieszczeniu. Zostali ukarani grzywną i przeprosili opinię publiczną.

Międzynarodowi fani Jennie okazali się bardziej wyrozumiali: „Proszę, nie słuchajcie” [to] ktokolwiek. Jesteś królową i będziemy cię wspierać na zawsze”, głosi jeden z najlepszych komentarzy pod jej najnowszym postem na Instagramie.

„Wciąż cię kocham. Uczymy się na błędach, które popełniamy” – napisał inny fan.

Blackpink, założony w 2016 r., jest największą na świecie dziewczęcą grupą K-popową. Cztery członkinie – Jisoo, Lisa, Jennie i Rosé – stały się celebrytkami na swój własny sposób.Source link