Koncert irlandzkiego muzyka Hoziera został odwołany z powodu powodzi.

Organizatorzy imprezy, która miała się odbyć we wtorek wieczorem na torze wyścigowym Chepstow Racecourse w hrabstwie Monmouthshire, stwierdzili, że „nie mają innego wyjścia”, jak tylko odwołać pokaz.

„Ta decyzja była dla nas wyjątkowo trudna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wielu z Was zaplanowało podróże, dostosowując się do harmonogramu trasy koncertowej” – powiedzieli.

Piosenkarz zespołu Take Me To Church przyznał, że ta wiadomość go „absolutnie załamała” i że fani otrzymają zwrot pieniędzy.

Koncert, będący częścią cyklu Summer Sessions, miał nastąpić po występach Shani Twain i Toma Jonesa w ubiegłym tygodniu.

Hozier, którego ostatni singiel Too Sweet osiągnął pierwsze miejsce na listach przebojów w USA i Wielkiej Brytanii, złożył „szczere przeprosiny” wszystkim, którzy mieli bilety na koncert.

„Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić jeszcze raz, Chepstow” – powiedział.

Organizatorzy poinformowali w swoim oświadczeniu: „Niestety, z powodu ciągłych, intensywnych opadów deszczu, warunki gruntowe nie pozostawiły nam innego wyboru.

„Pomimo naszych wysiłków mających na celu wypompowanie wody i podjęcie działań naprawczych, ciągłe opady deszczu uniemożliwiły powodzenie tych działań.

„Zmiana terminu nie była możliwa w tym momencie ze względu na istniejące zobowiązania harmonogramowe. Bilety zostaną zwrócone w miejscu zakupu”.

Ostrzeżenie Met Office o burzy z piorunami w kolorze żółtym obejmuje: duża część Waliiobowiązuje od godz. 14:00 czasu brytyjskiego do 23:59 we wtorek.Source link