Logo Contrabandu.  To ma "Kontrabanda" fizycznymi literami w pudełku wyłożonym słomą.
Studio Avalanche

Około 50 osób zostało zwolnionych z Avalanche Studios Group, firmy stojącej za serią Just Cause i nadchodzącą grą dostępną wyłącznie na konsole Xbox Kontrabanda– twierdzi studio.

W oficjalnym poście na blogu opublikowanej w poniedziałek firma ogłosiła również, że zamknie dwie z pięciu lokalizacji: jedną w Nowym Jorku i drugą w Montrealu. Nie jest jasne, jaka jest dokładna liczba zwolnień, ale w poście podano, że dotyczy to „około 50” pracowników, czyli około 9% siły roboczej.

„To wyjątkowo trudna decyzja, ale uważamy, że konieczna, aby zapewnić firmie stabilną i zrównoważoną przyszłość” – czytamy w poście.

Studio aktualnie pracuje nad Kontrabandanadchodząca gra kooperacyjna z otwartym światem, wydana przez Xbox Game Studios. Zostało to ogłoszone podczas prezentacji konsoli Xbox na targach E3 w 2021 roku, ale zwiastun zdradził niewiele szczegółów poza tym, że akcja rozgrywa się w fikcyjnej scenerii lat 70. XX wieku i jest „rajem przemytników w trybie współpracy”. Reżyser gry Omar Shakir – napisano w komunikacie prasowym To Kontrabanda byłaby najbardziej ambitną grą studia. Od czasu ogłoszenia nie pojawiły się żadne inne oficjalne informacje na temat gry, a także nie było o tym wzmianki w wiadomościach o zwolnieniach.

Te zwolnienia to kolejny hit dla branży gier wideo w 2024 roku. Kontrabanda wydawca Xbox zwolnił około 1900 pracowników na początku tego roku i zaledwie w zeszłym miesiącu, Microsoft zamknął wiele studióww tym Pośpiech Hi-Fi deweloper Tango Gameworks i Arkane Austin. Nie wiadomo, czy zwolnienia Avalanche są ze sobą powiązane.

Avalanche jest prawdopodobnie najbardziej znane z serii Just Cause, serii przygodowych gier akcji i strzelanek samochodowych. Ostatni wpis był Tylko powód 4 w 2018 r., opublikowanej przez Square Enix. Jednak gra nie spełniła oczekiwań i nie sprzedał się na tyle, aby pokryć koszty rozwojuwedług Square Enix. Inne najnowsze tytuły Avalanche to m.in Wściekłość 2 I Pokolenie Zero (pod marką Reakcja Systemowa). W zeszłym roku ponad 100 programistów w studiu połączyło siły ze szwedzkim związkiem zawodowym Unionen.

Zalecenia redaktorów


Source link