Dyrektor generalna AMD, Lisa Su, wygłasza przemówienie AMD na targach CES 2023.
AMD

Dyrektor generalna AMD, Lisa Su, wygłosi tegoroczne przemówienie dla Team Red na targach Computex 2024 w nadchodzących dniach i krążą pogłoski, że będzie ono obejmowało wielki debiut długo oczekiwanego procesora AMD Zen 5. Może to oznaczać komputer stacjonarny, może to oznaczać urządzenie mobilne, może to oznaczać jedno i drugie, ale na pewno usłyszymy o rozwoju AMD w przestrzeni sztucznej inteligencji. Nie możesz być firmą technologiczną w 2024 r., nie mówiąc o tym, co robisz ze sztuczną inteligencją.

Jeśli chcesz nadrobić zaległości w ogłoszeniach, oto jak obejrzeć przemówienie AMD na targach Computex 2024.

Jak obejrzeć przemówienie AMD Computex 2024

AMD na targach Computex 2024: sztuczna inteligencja AMD i obliczenia o dużej wydajności z udziałem dr Lisy Su

Wystąpienie AMD zaplanowano na 4 czerwca przed oficjalnym rozpoczęciem targów Computex. Su wyjdzie na scenę 2 czerwca o 21:30 ET/18:30 PT lub 3 czerwca o 9:30 lokalnego czasu tajwańskiego.

AMD będzie miało swój własny strumień przemówień Kanał AMD na YouTubeAle można też spojrzeć na to bardziej agnostycznie Kanał ComputexLub obejrzyj powtórkę po wydarzeniu.

Oto, czego oczekujemy od przemówienia AMD na targach Computex 2024

Plan działania AMD dotyczący kolejnych procesorów Gen 4 i Gen 5.
AMD

To, że jeszcze o tym usłyszymy, jest niemal pewne AMD Zen 5, architektura procesorów nowej generacji. Nie wiadomo jednak, czy będzie to oznaczało demonstrację technologii, demonstrację na żywo czy pełne wprowadzenie produktu na rynek. Dużo spekulacji jest także na temat tego, czy AMD zaprezentuje swoje komponenty do laptopów, czy komputerów stacjonarnych. To drugie rozwiązanie byłoby bardziej powszechne, ponieważ AMD zwykle wypuszcza procesory do komputerów stacjonarnych przed każdą generacją, ale dzięki dużemu dyskowi Copilot+ firmy Microsoft do laptopów AMD mogłoby przyspieszyć grę dzięki projektom nowej generacji laptopów, które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku. .

Intel prawdopodobnie opowie o swoich wysiłkach w przestrzeni mobilnej na targach Computex, ale jego wystąpienie nastąpi dopiero 4 czerwca, więc AMD prawdopodobnie wyprzedzi swojego długoletniego rywala w dziedzinie chipów.

Jednak sztuczna inteligencja będzie głównym składnikiem przemówienia AMD, Su mówi jednak o czymś innym. Jest to jeden z niewielu tematów cytowanych przez AMD w swoim przemówieniu, w tym rozwiązania dla centrów danych i „komputery o wysokiej wydajności”. Spodziewaj się także procesorów neuronowych, ogólnie większej obsługi przetwarzania lokalnego i nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Być może zobaczymy bardziej zaawansowanego FSR lub nowego chatbota AMD, takiego jak Nvidia Chat with RTX.

Zalecenia redaktorów


Source link