Laptopy GPD z dwoma ekranami w różnych konfiguracjach.
GPD

Firma GPD, znana ze swoich dziwacznych komputerów przenośnych i urządzeń kieszonkowych do gier, zwykle tworzy produkty ze słowami takimi jak „mini”, „pocket” lub „micro” w tytule. Ale to jest Najnowsze ogłoszenie Małe zaskoczenie – pełnowymiarowy laptop. Opisywany jako „laptop produktywny dla inżyniera”, trafnie nazwany Duo nie jest zwykłym komputerem PC. Jest obracany, składany i ma dwa 13,3-calowe wyświetlacze Samsung AMOLED.

Konfigurację z dwoma ekranami można złożyć tak, aby jeden z wyświetlaczy był skierowany na zewnątrz, aby można było używać go jak tablet, lub całkowicie otworzyć, aby odsłonić klawiaturę i połączyć oba ekrany w jeden ogromny wyświetlacz o przekątnej 18 cali.

Zobaczmy więc jak konwertuje GPD DUO.

Nie zapomnij dołączyć do naszego oficjalnego sporu pic.twitter.com/4ftKnc2hYp

— Konsola do gier GPD (@softwincn) 31 maja 2024 r

Ekrany OLED obsługują także 10-punktowy dotyk i są kompatybilne z rysikiem Surface Pen, co może sprawić, że będą popularne zarówno wśród artystów, jak i inżynierów, którym GPD je reklamuje. Opublikowane dotychczas informacje zapowiadają „wiele” portów, a tak naprawdę na opublikowanych obrazkach widać co najmniej osiem lub więcej portów. Trudno jednak zrozumieć, czym one wszystkie są, a GPD jeszcze nas nie oświeciło.

W przeciwieństwie do innych laptopów z dwoma ekranami, takich jak Lenovo Yoga Book 9i, Duo ma zintegrowaną z urządzeniem pełnowymiarową klawiaturę – zupełnie jak normalny laptop. Oznacza to, że nie musisz wybierać pomiędzy użyciem klawiatury wirtualnej a klawiaturą fizyczną. Oznacza to, że nie można używać dwóch ekranów obok siebie.

Według informacji z serwera GPD Discord, ultracienkie wyświetlacze OLED ważą ponad połowę jednostki głównej, dzięki czemu oba ekrany nie przewrócą się przy rozciągnięciu w pionie. W pewnym momencie nazywano go także „komputerem AI”, ale nie ogłoszono jeszcze oficjalnie, jaki procesor będzie zasilał to urządzenie. Wiemy trochę o celach GPD, z notatek na serwerze Discord stwierdzających, że celem jest „dorównanie wydajnością laptopowi do gier” i „uzyskanie czasu pracy baterii porównywalnego z jakimkolwiek ultrabookiem z najwyższej półki”.

Chociaż laptopy z dwoma ekranami mogą niektórym wydawać się dziwnym produktem, popyt na takie urządzenia istnieje. Ponieważ wiele osób decyduje się na konfiguracje wieloekranowe w domu, wyświetlacz laptopa może wydawać się zbyt mały i trudny w obsłudze. Jeśli GPD uda się zwiększyć wydajność, żywotność baterii i jakość tego produktu, może przyciągnąć znaczną publiczność. Miejmy nadzieję, że więcej szczegółów zostanie ujawnionych na targach Computex w przyszłym tygodniu.

Zalecenia redaktorów


Source link