Mini PC stojący przed PS5.
Jacob Roach / Trendy cyfrowe

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy karty graficzne klasy desktopowej rosną nie tylko pod względem wydajności, ale także rozmiaru fizycznego. Było to przedmiotem niepokoju entuzjastów, którzy przysięgają na mały współczynnik kształtu (SFF) projekt. Chociaż linia procesorów graficznych GeForce firmy Nvidia jest dostępna w różnych rozmiarach, większa moc i mocniejsze karty oznaczają więcej wyzwań dla branży małych urządzeń.

Aby rozwiązać ten problem, firma Nvidia opracowała zestaw nowych wytycznych dla entuzjastów procesorów graficznych GeForce przystosowanych do małych rozmiarów, które udostępniła na stronie Computex 2024. Według firmy wytyczne te zostaną przekazane zewnętrznym partnerom płyt GPU i producentom obudów, aby pomóc w stworzeniu wspólnego standardu przeznaczonego specjalnie dla tych, którzy chcą kompaktowego, a jednocześnie wydajnego sprzętu do gier.

Infografika zawierająca wytyczne dotyczące małej obudowy Nvidia GeForce.
Nvidia

Wytyczne mają obejmować specyfikacje dotyczące maksymalnej wysokości, szerokości i głębokości dla producentów kart i etui. Postępując zgodnie z nimi, mogą projektować i reklamować swoje produkty jako gotowe do obsługi technologii SFF dla entuzjastów kart graficznych GeForce.

Jeśli chodzi o twórców systemów, zapewnienie kompatybilności będzie dwuetapowe. Najpierw muszą zwrócić uwagę na ten konkretny znacznik gotowy do obsługi małych formatów na procesorze graficznym Nvidia, a następnie zrobić to samo z obudową, aby mieć pewność, że można ich używać razem bez żadnych ograniczeń.

Lista wszystkich procesorów graficznych i obudów GeForce przystosowanych do małych rozmiarów.
Nvidia

Na razie Nvidia udostępniła listę kart graficznych i obudów GeForce obsługujących SFF, które są obecnie dostępne od popularnych marek, w tym Asus, Cooler Master, Corsair, Galax, Gigabyte, Inno3D, MSI, Lian Li, NZXT, Zotac i innych. Nvidia potwierdziła, że ​​ma plany dalszego poszerzania tej listy i dodawania kolejnych produktów. Co najlepsze, na liście znajdują się procesory graficzne do RTX 4080 Superco brzmi całkiem imponująco, biorąc pod uwagę, jaką wydajność może zapewnić.

Otrzymuj cotygodniowy przegląd technologii stojących za grami na PC

RTX 4080 Super wykorzystuje chłodnicę tak dużą jak RTX 4090, więc możliwe, że te specyfikacje pozwolą uzyskać RTX 4090, który zmieści się w małej obudowie. Tak czy inaczej, jest to duży krok dla SFF. Zwykle musisz dwukrotnie i potrójnie sprawdzić, czy Twój procesor graficzny będzie prawidłowo pasował do obudowy SFF, a atest Nvidii powinien znacznie ułatwić ten proces.

Zalecenia redaktorów


Source link