Osoba trzymająca OnePlus 12.
Andy Boxall / Trendy cyfrowe

Cztery miesiące po premierze, OnePlusa 12 pozostaje jednym z najlepszych smartfonów, jakie można kupić w 2024 roku. Wygląda świetnie, oferuje niesamowite specyfikacje i ma doskonałą cenę. W sieci właśnie udostępniono jeden z pierwszych przecieków dotyczących OnePlusa 13 i jeśli to prawda, to może on sprawić, że jeden z najlepszych telefonów tego roku będzie jeszcze lepszy… z pewnym haczykiem.

Według przecieka Cyfrowa stacja czatuOnePlus 13 będzie zawierał dwie duże ulepszenia w stosunku do OnePlus 12. Pierwszą z nich jest ekran. W przeciwieństwie do OnePlus 12 i OnePlus 12R, które mają zakrzywione wyświetlacze, OnePlus 13 będzie podobno miał „prosty ekran”. Tłumaczenie z chińskiego postu na Weibo na angielski nie jest idealny, ale z pewnością brzmi tak, jakby OnePlus 13 porzucił zakrzywiony ekran swojego poprzednika na rzecz płaskiego.

Chociaż nie jest to zerwanie umowy na OnePlusa 12 i 12Ri jest to w dużej mierze kwestia osobistych preferencji, jestem całym sercem za tą zmianą. Chociaż zakrzywione wyświetlacze mogą cieszyć oko, prawie zawsze powodują problemy z ergonomią — niezależnie od tego, czy przypadkowo dotykasz czegoś na wyświetlaczu dłonią, zakrywasz jego część dłonią itp. Jeśli OnePlus 13 naprawdę przełącza się na płaski ekran, to jest to muzyka dla moich uszu.

Inną dużą zmianą jest to, że telefon będzie najwyraźniej wyposażony w baterię o pojemności 6000 mAh, co stanowi wzrost w porównaniu z baterią o pojemności 5400 mAh w OnePlus 12. OnePlus 12 już zapewnia doskonałą żywotność baterii (w naszych testach dwa dni), więc perspektywa jeszcze lepszej wytrzymałość jest całkiem ekscytująca. Czy mógłby to być telefon, który wytrzymuje dwa i pół dnia na jednym ładowaniu? Może nawet trzy? Przy tak dużej baterii – i zwiększonej wydajności dzięki układowi Snapdragon 8 Gen 4, którego spodziewamy się zasilać telefon – byłoby to całkiem możliwe.

OnePlus 11 z kostką ładującą i kablem.
Andy Boxall / Trendy cyfrowe

Niestety, ta potencjalnie legendarna żywotność baterii może mieć swoją cenę. Digital Chat Station twierdzi ponadto, że OnePlus 13 nie będzie miał ładowania bezprzewodowego. Dlaczego? Nie możemy tego stwierdzić na pewno, ale jest prawdopodobne, że większy akumulator może mieć z tym coś wspólnego. OnePlus nie uwzględnił ładowania bezprzewodowego w OnePlus 11co, co nie było zaskoczeniem, wywołało spore zamieszanie. OnePlus zyskał dobrą prasę, gdy przywrócił ładowanie bezprzewodowe do OnePlus 12, więc ponowne usunięcie go z OnePlus 13 byłoby interesującym łańcuchem wydarzeń.

Chociaż nie jest to w 100% idealne, nie nienawidzę tego całkowicie. Czy utrata ładowania bezprzewodowego byłaby problemem? Absolutnie. Ale jeśli OnePlus rzeczywiście umieści w telefonie baterię o pojemności 6000 mAh i połączy ją z przewodowym ładowaniem o mocy 100 W, jak podaje Digital Chat Station – trudno się na to złościć. Żywotność baterii OnePlus 12 jest już jedną z jego największych zalet, więc możliwość znacznej poprawy jest całkiem fajna.

Oczekujemy, że OnePlus 13 zostanie wydany w grudniu 2024 r. lub w styczniu 2025 r., więc mamy jeszcze trochę czasu do jego publicznego ujawnienia. Zakładając, że raporty dotyczące płaskiego ekranu i większej baterii są prawdziwe, jest to telefon, którym możesz się ekscytować, jeśli jeszcze tego nie robisz.

Zalecenia redaktorów


Source link