Papierowy Luigi wyciąga ręce.
Trendy cyfrowe

Po dziesięcioleciach kampanii prowadzonych przez fanów, Paper Mario: Drzwi tysiącletnie powrócił i jest lepszy niż kiedykolwiek. Nowy remake klasyka GameCube na Nintendo Switch ponownie wprowadza graczy w jedną z najlepszych gier Nintendo. Gra RPG jest wciąż świeża i zachwyca dzięki eklektycznej obsadzie postaci i zabawnemu scenariuszowi, który wciąż pozostaje aktualny 20 lat później. Gdy walka o ożywienie przygody dobiegła końca, nadszedł czas, aby fani zjednoczyli się w nowej sprawie — a ja mam na myśli tę idealną.

W końcu przyszedł czas na Paper Luigi.

Nie sugeruję też spinoffu Luigiego tylko po to, żeby dać bratu Mario coś do zrobienia. Drzwi Tysiąca Lat historycznie położył podwaliny pod idealną grę RPG Luigiego dzięki rozrywającemu na boki gagowi opowiadanemu przez całą przygodę. Ten żart powraca w remake’u i jest równie zabawny jak zawsze. Mając na uwadze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zawiłą sagę Luigiego, nadszedł właściwy moment, aby ją wykorzystać.

Na początku przygody Mario Luigi zaczyna pojawiać się w mieście Rogueport. Kiedy Mario rozmawia z nim po raz pierwszy, zaczyna snuć opowieść o swoich własnych przygodach, podczas gdy Mario wyrusza na poszukiwanie Kryształowych Gwiazd. Opowiada długą, absurdalną historię o swoich poszukiwaniach „Cudowny kompas.” Im dłuższa podróż Mario, tym bardziej Luigi odkrywa własną historię, która dotyczy wyprawy do Królestwa Waffle i uratowania księżniczki Eclair.

Luigi wręcza Mario list w Paper Mario: The Thousand-Year Door.
Nintendo

Saga Cudowny kompas jest Drzwi Tysiąca Latnajzabawniejszy moment. Historia Luigiego z każdym rozdziałem staje się coraz bardziej absurdalna, a on jest absolutnie okropny w opowiadaniu jej. Wdaje się w długie, przyziemne szczegóły do ​​tego stopnia, że ​​Mario i jego towarzysze zaczynają przysypiać w każdym rozdziale. Zastanawiasz się, czy coś takiego rzeczywiście miało miejsce, czy też Luigi po prostu za bardzo stara się zaimponować swojemu bratu niewiarygodną historią.

Chociaż historia jest wątpliwa, zapewnia podatny grunt dla prawdziwego spinoffu Paper Luigi. Fabuła została już napisana dzięki wyczerpującej opowieści Luigiego, z ustalonymi złoczyńcami i zwrotami akcji. Wiemy nawet, kim byliby towarzysze Luigiego, ponieważ pojawili się wraz z nim w Rogueport. Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o Jerrym Bob-ombie i Blooeyu, Blooperze, który zyskał przydomek „Biała Torpeda”.

Chociaż tym, co szczególnie intryguje mnie w pełnej wersji gry Marvelous Compass, jest jej potencjał komediowy. Luigi jest niewiarygodnym narratorem Drzwi Tysiąca Lat co mogłoby stworzyć zabawną dynamikę w jego własnej przygodzie. Wyobrażam sobie, jak dokonuje nieprawdopodobnych bohaterskich wyczynów w bitwach większych niż życie, które wyglądają absolutnie absurdalnie. Skrupulatność jego opowiadania mogłaby być także świetną komedią, w której gracze musieliby wykonać kilka obsesyjnie żmudnych zadań.

Wszystko to stworzyłoby dla Nintendo moment „miej ciastko i zjedz ciastko”. Pozwoliłoby to firmie nadal charakteryzować Luigiego jako niezdarnego, ale uroczego głupka, jednocześnie zapewniając mu wielką solową przygodę, która przedstawia go jako bohatera. Kilka razy miał już taki moment Seria Rezydencja Luigiegoale zasługuje na uratowanie księżniczki Eclair (nawet jeśli to zadanie nie zakończy się romansem).

Na razie będziemy musieli tego doświadczyć za pośrednictwem fanów. Możesz znaleźć kilka projektów oddanych graczy Paper Mario, którzy chcą zaadaptować przygodę Luigiego, od adaptacji komiksowej po gry pełne fanów. Na razie będzie to musiało wystarczyć, ale modlę się, aby społeczność zjednoczyła się, aby pewnego dnia to osiągnąć. Jeśli to zmusi Nintendo w końcu przeróbka Drzwi Tysiąca Latwszystko jest możliwe.

Paper Mario: Drzwi tysiącletnie jest już dostępny na Nintendo Switch.

Zalecenia redaktorów


Source link