Domniemany republikański kandydat na prezydenta Donald Trump ma teraz konto w aplikacji do tworzenia krótkich filmów, którą kiedyś próbował zablokować.

Zawiera konto Trumpa na TikTok, które zostało uruchomione w sobotni wieczór tylko jeden post od chwili publikacji w niedzielę rano. Na nagraniu dyrektor generalny UFC, Dana White, deklaruje: „Prezydent jest teraz na TikToku”, po czym wtrąca się Trump, mówiąc: „To dla mnie zaszczyt”. Pozostała część filmu składa się głównie z materiału przedstawiającego Trumpa spacerującego wśród tłumu na gali UFC w Newark w stanie New Jersey.

Film najwyraźniej obejrzano ponad 31 milionów razy, a Trump zgromadził już 1,7 miliona obserwujących – ponad 5 razy więcej niż obserwujący konto Bidena-Harrisa.

„Kandydat polityczny tworzy konto w mediach społecznościowych” zwykle nie byłoby wielką wiadomością, ale posunięcie kampanii Trumpa przypomina, że ​​nawet gdy przyszłość TikToka w Stanach Zjednoczonych jest niepewna, politycy nadal chcą dotrzeć do 170 milionów użytkowników w USA. Platforma ta może być szczególnie cenna dla Trumpa, który najwyraźniej ma zyskał popularność wśród młodszych, niezaangażowanych wyborców — rodzaj wyborcy, który może być na TikToku.

Stanowisko Trumpa w sprawie TikTok najwyraźniej uległo odwróceniu — po próbie zablokowania TikToka, gdy był prezydentem, opublikowane w Tru Social w maju: „Żeby wszyscy wiedzieli, zwłaszcza młodzi ludzie, Crooked Joe Biden jest odpowiedzialny za zakaz TikToka”. (Biden podpisał niedawno ustawę, która zablokuje TikTok, jeśli jego spółka-matka ByteDance nie sprzeda aplikacji w ciągu roku; TikTok walczy z ustawą w sądzie.)

Podczas gdy stary doradca Trumpa, Steve Bannon, oskarżył byłego prezydenta o flip-flop pod wpływem miliardera Jeffa Yassa (który posiada większościowe udziały w TikToku), Trump tak nalegał że zakaz TikToka tylko wzmocni Facebooka, którego opisuje jako „wroga ludu”.

Oczywiście dołączenie do TikTok i pozyskanie ponad miliona obserwujących to wciąż tylko przypis w wielkim tygodniu Trumpa – tym, w którym został pierwszym byłym prezydentem USA skazanym za przestępstwa.

Source link