Justin Long siedzi z MacBookiem i pije herbatę.
Willow Roberts / Trendy cyfrowe

Wielu nadal uważa go za faceta „Jestem Macem”, ale w ostatnich latach Justin Long współpracował ze wszystkimi oprócz Apple — Huawei, Intel, a teraz Qualcomm. W zaskakującym 30-sekundowym filmie pokazanym podczas Przemówienie Qualcomma w ComputexLonga przyłapano na szukaniu komputera z procesorem Snapdragon, który mógłby zastąpić jego MacBooka.

W oryginalnych reklamach Apple TV nadawanych prawie dwie dekady temu postać Longa, „faceta od Maca”, drażniła się z postacią „faceta od komputerów PC” Johna Hodgmana na temat wszystkiego, co komputery Mac mogą zrobić lepiej niż komputery PC. Saga była kontynuowana, gdy Apple ponownie namówił Hodgmana, aby porozmawiał o chipach M1 w 2020 r., a Intel w odpowiedzi zatrudnił Longa, aby w 2021 r. kpił z paska dotykowego Apple.

Przemówienie Snapdragon Computex 2024: Odrodzenie komputera PC

W tym nowym skeczu „Facet od Maca” zauważa, jak patrzymy, jak wyszukuje hasło „Gdzie mogę znaleźć komputer PC zasilany lwia paszcza?” — i jedyne, co ma do powiedzenia, to: „Co? Rzeczy się zmieniają.”

To miłe zdanie ogłaszające, że teraz kolej na PC, aby wygrać wojnę. Powrót Longa to zabawny i nieoczekiwany widok, a także doskonały sposób na pokazanie, że wojna Mac-PC powraca w 100%.

Podczas filmu Long przesuwa palcem po irytujących powiadomieniach z systemu macOS, ostrzegających go o niezgodności aplikacji i baterii, co sugeruje, że nowe komputery wyposażone w system Windows i procesory Snapdragon wyposażone w procesory Snapdragon mają nadzieję prześcignąć konkurencję w tych obszarach. I rzeczywiście, Microsoft opublikował wiele oświadczeń i testów porównawczych dla nowe komputery Copilot+ w ostatnich tygodniach.

Jeśli chodzi o kompatybilność aplikacji, wiele znanych firm przekompilowało już swoje aplikacje dla ARM, w tym Zoom, Adobe Lightroom i Google Chrome. Ogólnie rzecz biorąc, Microsoft twierdzi, że spodziewa się, że 90% czasu użytkownika będzie spędzane na aplikacjach natywnych. Co do reszty, Microsoft jest pewien, że jego aplikacja emulująca Prism jest tak samo wydajna jak Rosetta 2 firmy Apple.

Jeśli chodzi o czas pracy baterii, Microsoft pokazał nowość Komputer Surface Copilot+ przetrwać 16 godzin i 56 minut przeglądania Internetu, podwajając próbę jednego ze swoich poprzedników opartych na procesorach Intel.

18 czerwca to data premiery wielu nowych komputerów Copilot+, w tym nowego laptopa Surface, więc musimy tylko poczekać trochę dłużej, aby przekonać się, czy ta wojna naprawdę znów stanie się interesująca.

Zalecenia redaktorów


Source link