TechCrunch dowiedział się, że Jasper Health, startup będący platformą zajmującą się leczeniem nowotworów, zwolnił znaczną część swoich pracowników. Jak wynika z postów pracowników, których te cięcia dotyczą, na LinkedIn znalazły się działy inżynierii i projektowania produktów.

TechCrunch nie był w stanie niezależnie zweryfikować dokładnej liczby ciętych osób, ale źródło branżowe, które wiedziało o osobach dotkniętych tą chorobą, uważa, że ​​była to około połowa małego zespołu Jasper Health. Według danych PitchBook przed cięciami Jasper Health zatrudniał około 48 pracowników.

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, Adam Pellegrini, nie odpowiedział na prośbę TechCruncha o komentarz. Próby skontaktowania się przez TechCrunch z dyrektorem operacyjnym, dyrektorem ds. rozwoju i dyrektorem ds. marketingu firmy Jasper Health za pośrednictwem poczty elektronicznej nie powiodły się, a wiadomości wracały.

Nieco ponad dwa lata temu, w lutym 2022 r., firma Jasper Health zebrała 25 milionów dolarów w ramach serii A pod przewodnictwem General Catalyst przy udziale Human Capital, W Health Ventures, Redesign Health i 7wireVentures. Spółka podała wówczas, że zebrała łącznie ok 31 milionów dolarów w kapitale wysokiego ryzyka.

Co najważniejsze, Jasper jest spółką portfelową General Catalyst. Firma VC jest jednym z najaktywniejszych inwestorów w sektorze opieki zdrowotnej. Podejście do wprowadzenia nowej technologii prowadzonej przez start-upy do amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej jest tak poważne, że na początku tego roku firma VC zakupiła system opieki zdrowotnej o nazwie Suma Health z siedzibą w Ohio, co było bezprecedensowym posunięciem w zakresie kapitału wysokiego ryzyka. Ale oczywiście nie oznacza to, że wszystkie wspierane przez GC start-upy z branży technologii medycznych będą prosperować w górę i w prawo bez niepowodzeń.

Jasper jest również godny uwagi, ponieważ został wymyślony i wprowadzony na rynek w 2018 roku przez Redesign Health, firmę i studio typu venture, które tworzy nowe firmy z branży opieki zdrowotnej. Prowadzona przez dyrektora generalnego Bretta Shaheena (wcześniej w Lone Pine Capital i Carlyle Group) firma Redesign twierdzi, że zbudowała 50 start-upów z branży opieki zdrowotnej, które łącznie zebrały 1,3 miliarda dolarów. Redesign, który sam jest wspierany przez takie firmy jak General Catalyst, CVS Health Ventures i Samsung Next, również miał swoje zwolnienia na początku tego roku, – poinformowała Fier Healthcare.

Cyfrowa, kierowana przez człowieka platforma firmy Jasper oferuje nawigację w ramach opieki, wsparcie pacjenta i zdalne monitorowanie pacjenta. Firma zapewnia także opiekę psychospołeczną. Mówi, że około 12% użytkowników znajduje się w remisji raka.

Pelligrini, założyciel firmy, rozpoczynał karierę jako specjalista chirurg w armii amerykańskiej. Pomógł także w budowie strony internetowej American Cancer Society, która dostarcza pacjentom i opiekunom informacji na temat choroby. Przed założeniem firmy Jasper był starszym wiceprezesem ds. innowacji w zakresie opieki wirtualnej i zdrowia konsumenckiego w CVS Health.

Konkurenci Jasper Health to Thyme Care i Reimagine Care.

Source link