Wigilijny program Polsatu obfituje w wiele koncertów i artystycznych atrakcji. Już od godziny 13:05 można usłyszeć świąteczne pieśni i pastorałki w wykonaniu polskich gwiazd muzycznych. Seria pięciu koncertów przygotowanych na tę okazję kulminuje premierowym Wielkim Kolędowaniem z Polsatem na Podhalu. Wydarzenie to, które transmitowane było 24 grudnia o godzinie 16:35, zgromadziło takich artystów jak Sebastian Karpiel-Bułecka, Golec uOrkiestra, Alicja Majewska, Roksana Węgiel, Kuba Badach oraz liczne chóry góralskie.

Tradycja kolędowania z Polsatem podczas świąt Bożego Narodzenia trwa od lat i jest nieodłączną częścią świątecznego klimatu. Tegoroczny koncert został umiejscowiony w malowniczym otoczeniu Tatr, na wysokości 1000 metrów n.p.m., w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na górze Bachledówka. Nina Terentiew z Rady Nadzorczej Telewizji Polsat podkreśla, że wybór tej lokalizacji był związany z unikalnym charakterem góralskich kolęd oraz specjalnymi artystami, takimi jak wspomniani Sebastian Karpiel-Bułecka, Golec uOrkiestra czy Roksana Węgiel.

Oprócz wyjątkowej atmosfery góralskich kolęd, ważną rolę odegrało także malownicze i symboliczne otoczenie kościoła na Bachledówce. Drewniana świątynia i niewielki klasztor Ojców Paulinów stanowią miejsce ważne dla historii, związane z postacią kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II. Reżyser koncertu, Halina Przebinda, podkreśla, że wyjątkowość tegorocznego wydarzenia wynika również z przyjęcia od ojców Paulinów i górali, którzy stworzyli niepowtarzalną atmosferę.

Program nie skupia się wyłącznie na muzyce góralskiej. Oprócz utworów charakterystycznych dla regionu, publiczność mogła usłyszeć wykonania artystów takich jak Alicja Majewska, Kuba Badach, Roksana Węgiel czy Skaldowie. Wyjątkowym akcentem był także element tradycyjny – szopka z prawdziwymi owcami i żywym dzieciątkiem, ubranym w najmniejszy na świecie strój góralski, co stanowiło ukoronowanie autentycznego folkloru góralskiego obecnego na tym wydarzeniu.