Film „Godzilla x Kong: Nowe Imperium” wytwórni Legendary Entertainment zanotował najlepsze otwarcie w Chinach spośród wszystkich hollywoodzkich filmów w tym roku.

W chińskich kinach kontynentalnych od piątku do niedzieli film zarobił 44,6 miliona dolarów (317 milionów RMB), według danych firmy doradczej Artisan Gateway. Stanowiło to prawie 70% udział w weekendowym box office kraju.

Na całym terytorium kraju kina cieszyły się obrotem w wysokości 64,1 miliona dolarów, co stanowi znaczący skok w porównaniu do 39,5 miliona dolarów zarobionych w poprzedni weekend. Łączna suma była trzecią największą w tym roku, która nie była napędzana tytułami z okazji Święta Nowego Roku Księżycowego.
Otwarcie było mniejsze niż „Godzilla: Król potworów” w maju 2019 roku, która miała 2,5 miliona dolarów z weekendu pokazów przedpremierowych, otworzyła się z 66 milionami i osiągnęła łączną sumę 133 milionów. Ale hollywoodzkie filmy miały trudności z osiągnięciem takich wysokości w Chinach od 2020 roku.

Zdrowe wyniki „Godzilla x Kong: Nowe Imperium” były czwartym największym osiągnięciem hollywoodzkiego tytułu w erze postpandemicznej. Największe dwa, „Avatar: Droga Wody” i „Fast X”, zarobiły odpowiednio 52 miliony w grudniu 2022 i 51 milionów w czerwcu 2023.

Imax zgłosił, że „Godzilla x Kong: Nowe Imperium” zarobił 7,5 miliona dolarów na swoich ekranach w Chinach, co stanowi prawie 17% jego chińskiego weekendowego obrotu.

„Kung Fu Panda 4” spadł na drugie miejsce w swoim drugim weekendzie. Zarobił 5,8 miliona dolarów, co stanowi spadek o 60% w porównaniu do swojego otwarcia. Po dziesięciu dniach w chińskich kinach „Kung Fu Panda 4” ma łącznie 34,5 miliona dolarów.

„Viva La Vida”, chiński film, który został wycofany z dystrybucji podczas lutowego święta Nowego Roku Księżycowego, powrócił do kin w zeszłym tygodniu w ramach pokazów przedpremierowych i w końcu otrzymał oficjalną ponowną premierę w sobotę (większość filmów w Chinach jest wydawana w piątki) zarobił 4,3 miliona dolarów od soboty i niedzieli. Łącznie z poprzednimi zarobkami, film zakończył weekend z łączną sumą 22,3 miliona dolarów.